Čo je dentálna hygiena

Dentálna hygiena je nezastupiteľnou súčasťou modernej starostlivosti o ústnu dutinu a vyhľadávanou službou ľuďmi, ktorým ich zdravie nie je ľahostajné. Investovať svoj čas do hygieny a prevencie sa vždy oplatí, lebo výsledkom sú zdravé zuby, ktoré nebolia a nevyžadujú nákladnú a často aj nepríjemnú liečbu.

Každý pacient by si mal uvedomiť, že čisté zuby sa nekazia.

Čo je cieľom dentálnej hygieny?
Cieľom profesionálnej ústnej hygieny je pripraviť vhodné podmienky, aby pacient vedel správne vykonávať individuálnu ústnu hygienu.

Odstránime Vám plak, zubný kameň, správne namotivujeme a prevedieme inštruktáž. Poradíme Vám akou technikou si správne čistiť zuby a používať dentálne pomôcky ako sú zubná kefka, medzizubná kefka, zubná niť a ústna voda.

Dentálna hygiena je z pohľadu zdravia Vašich zubov jedno z najdôležitejších ošetrení, ktoré Vám odporúčame absolvovať. Baktérie, ktoré nám spôsobujú bolestivé zubné kazy, zápaly ďasien, parodontózu sa nachádzajú práve v zubnom povlaku, preto je veľmi dôležité vedieť sa o svoje zuby správne starať a nechávať si povlaky pravidelne odstraňovať (odporúčame spravidla minimálne raz za pol roka).